Вибір та догляд за обробними дошками, та поради від DrEvok

Торгівля

Обробні дошки є невід’ємною частиною кожної кухні, чи це буде кухня професійного кухаря в ресторані, домашня кухня або навіть кухня на дачі. Гарна обробна дошка може не тільки підкреслити інтер’єр кухні, а ще й урізноманітнити подачу страв на столі. У цьому огляді ми розглянемо ключові аспекти вибору та догляду за обробними дошками.

Вибір та догляд за обробними дошками, та поради від DrEvok

Призначення:

  • Обробні дошки можуть використовуватись для приготування їжі, подачі страв, а також для інтер’єрних цілей. З огляду на гігієну, рекомендується мати окремі дошки для різних продуктів, наприклад, окремо для м’яса, риби, хліба, овочів та фруктів. Також існують спеціальні сервірувальні дошки, які використовуються для оригінального подачі страв на столі.

Вага:

  • Вага дошки повинна бути оптимальною для зручного користування. Дошка, яка занадто легка, може рухатись під час нарізки продуктів, тоді як занадто важка дошка може втомлювати користувача. Вага повинна відповідати типу продуктів, які ви будете обробляти на ній.

Форма та розмір:

  • Розмір дошки повинен відповідати розмірам продуктів, які ви будете нарізати. Зручно, коли нарізана продукція поміщається на дошці безпосередньо. Зазвичай дошки мають класичну прямокутну форму, але вони можуть бути як овальні, круглі, квадратні так і з необрізної дошки та не мати чіткої форми взагалі. Усе залежить від бажань власника та конкретного призначення.

Матеріал:

  • Матеріал обробної дошки впливає на її властивості і призначення. Існують дошки з дерева, харчового пластику, епоксидних смол, граніту, мармуру, бамбука, скла та силікону. Кожен матеріал має свої переваги і недоліки. Наприклад, гранітні дошки ідеально підходять для розкатування тіста, але швидко туплять ножі. Дерев’яні дошки є лагідними до ножів та мають естетичний вигляд, але вимагають догляду та оновлення захисного шару олії.

Безпека:

  • Безпека обробних дошок включає в себе легкість очищення, стійкість до забруднень і грибків, а також здатність матеріалу витримувати взаємодію з гострими ножами.

Деякі матеріали, такі як кам’яні дошки, можуть швидко тупити ножі, тому важливо враховувати цей аспект.

Догляд:

  • Догляд за обробними дошками залежить від матеріалу. Кам’яні та скляні бояться ударів та падіння але легко миються.  Дерев’яні краще тримати подалі від нагрівальних приладів та насухо протирати після очищення.  Дерев’яні дошки потребують оновлення захисного шару олії кожні два-три місяці. Вони не повинні попадати в посудомийну машину і не мають бути миті з агресивними миючими засобами. Для санітації дошок можна використовувати розчин з теплої води, оцту та лимонного соку. Оцет уб'є всі шкідливі бактерії на поверхні дошки, а лимонний сік прибере різкі запахи цибулі, часнику та риби. 

 

Перед покупкою обробної дошки, важливо розглянути її призначення та вибір матеріалу, який найкраще відповідає вашим потребам. Різні матеріали мають свої переваги і недоліки. Наприклад, пластик та бамбук легкі та зручні, в той час як кам'яні дошки є важкими і міцними. Дерево, незважаючи на потребу в догляді, залишається популярним вибором завдяки своїй екологічності та антибактеріальним властивостям. Крім того, комбінування матеріалів може надати дошці не лише функціональність, але й підкреслити індивідуальність як вашого столу, так і кухні в цілому.

 

photo by "DrEvok"

Відгуки

Нові статті
Де відпочити в сел.Бабаї. Або стежка Сковороди. Де відпочити в сел.Бабаї. Або стежка Сковороди.
Будинок, чи квартира в Харкові? Які переваги та недоліки? Будинок, чи квартира в Харкові? Які переваги та недоліки?