На що здатний MacBook Pro 2015 року сьогодні?
Мені потрібен був ноут для роботи, щоб підтримував підключення додаткового монітора, мав гарну автономність та заряджався від павербанку. Шукав справжню робочу «конячку», але не за всі гроші світу. Мій досвід покупок техніки Apple завжди був позитивним, тому я відкинув магазини, які торгують Б/В технікою за надзвичайно завищеними цінами, як-от «Техноїжак», «Ябко» та інші, і вирішив одразу звернутися до OLX.
Одразу також відкинув ноути на Windows, бо за такі гроші це будуть старі ні на що не здатні дрова. Встановивши для себе бюджет у 5–7 тис. грн, я зупинився саме на MacBook Pro Retina 2015 року. Це – найбільш бюджетний варіант у сьогоднішніх умовах, який все ще має:
- Адекватний процесор
- Retina-дисплей, який ще можна знайти не в убитому стані
- Гарний акумулятор, який працює 5–7 годин (залежно від циклів заряду)
- Підтримує більшості сучасних додатків (більш старі моделі не завжди з цим справляються).
Основні характеристики
- Процесор: Intel Core i5 (2 ядра, 2.7 GHz)
- Оперативна пам'ять: 8 GB DDR3 1867 MHz
- Графіка: Intel Iris Graphics 6100 (1536 MB)
- Екран: Retina-дисплей 13 дюймів (висока чіткість зображення)
Можливості для повсякденного користувача
- Для щоденних завдань: цей MacBook Pro показує себе надзвичайно добре.
- Інтернет та медіа: Перегляд веб-сторінок, робота в Chrome та Safari, соцмережі.
- Офісні задачі: Робота з документами та презентаціями. Тут я використовую Excel, Word, PowerPoint. Як альтернативу іноді використовую Pages
- Дистанційна робота: Підключення до CRM-систем, корпоративна пошта, можливість використовувати видалений робочий стіл через Microsoft Remote Desktop. Тут теж все працює швидко та стабільно.
- Розробка: Базові IDE, наприклад, VS Code або Sublime Text, дозволяють писати код без зайвих зусиль.
- Комунікації: Онлайн-спілкування через Zoom, FaceTime, Google Meet – завжди надійно та без проблем.
- Мультимедіа: Слухання музики та подкастів, перегляд YouTube або скачаного відео через MX Player. Легке редагування фото у Affinity Photo та Affinity Designer.
Переваги та недоліки
Переваги:
- Швидка робота - в базових програмах завжди, але не треба кожного разу ці програми примусово зачиняти. Хай вони висять в треї та не турбують вас. Це дозволить вам врази швидше запускати той чи інший документ.
- Автономність - при хорошому стані акумулятора ноут тримає більше 5 годин. Що цілком достатньо для стабільного робочого дня. До того ж, заряджається від павербанку через додатковий перехідник, вартість якого копійчана на AliExpress.
- Retina-екран - забезпечує чудову якість зображення. Ідеально підходить для роботи з графікою та перегляду фільмів.
Проте хочу зазначити що в таблицях працювати не завжди зручно, саме для таких задач я використовую додатковий 24-дюймовий монітор
Недоліки:
- Деякі сучасні додатки не підтримуються або їх встановлення вимагає додаткового часу та навичок – але ви завжди зможете підібрати аналоги.
- Складні багатозадачні процеси можуть уповільнювати роботу системи, але як звичайний користувач я цього майже не помічаю. Після тривалого досвіду роботи з Windows на macOS значно приємніше, стабільніше, та комфортніше працювати
- Для професійних задач (об’ємні розробницькі проєкти, монтаж відео) обсяг оперативної пам’яті, та й швидкодія процесору буде замалою.
Але нагадую: ми все ж обираємо ноутбук бюджетного сегменту для простої роботи та домашнього використання.
Як працювати з MacBook Pro Retina 2015 правильно?
Кілька порад, якщо ви раніше не користувалися ноутбуками Apple:
- Ніколи не вимикайте повністю: Замість цього використовуйте режим сну, який активується при закритті кришки, або через головне меню. Таким чином, при відкритті він миттєво готовий до роботи.
- Не закривайте примусово програми: Вони не споживають багато заряду у фоновому режимі, а повторний запуск забирає час і заряд.
- Робота з флешками та жорсткими дисками: Для роботи з NTFS-форматами на macOS потрібно встановити спеціальне ПЗ (наприклад, iBoysoft NTFS for Mac) , або ж скористайтеся хмарними сервісами для зручності.
Висновок
MacBook Pro Retina 2015 — це чудовий варіант для тих, кому потрібен компактний, надійний ноутбук для роботи й базових задач. Без зайвих наворотів, без переплат за "новизну" та технічні характеристики які насправді тут вам не потрібні. Навіть у 2025 році він може приємно здивувати, якщо правильно оцінювати його можливості й не очікувати більше, ніж він реально може дати. І головне — працювати на ньому одне задоволення, особливо після довгих років на Windows. Тому, якщо шукаєте бюджетний, але сучасний варіант — обов'язково зверніть увагу на цю справжню робочу «конячку», яка точно вас приємно здивує та стане вашим надійним помічником.
Відгуки